Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6466, Hypotéka po insolvenci

Hypotéka po insolvenci, Exekuce a insolvence

JV

Dobrý den, jsem po řádně ukončené insolvenci. Před insolvencí jsem měla vyřízenou hypotéku, ke které byla kreditní karta. Na kartu byla daná exekuce, karta byla přihlášená jako nezajištěná, byla splácená splátkovým kalendářem a po ukončení insolvence osvobozena od zbytku dluhu. Exekutor se vůbec nepřihlásil. Hypotéka byla přihlášena jako zajištěná, byla zesplatněna a nebyla splácena splátkovým kalendářem, banka chtěla nemovitost prodat, ale po dobu insolvence neprodala, i když zájemci byli. Teď chce banka kartu doplatit, zaplatit veškeré náklady exekutora a poté se mnou možná sepíšou notářský zápis na pokračování splácení hypotéky, ale nechtějí mi sdělit jaké podmínky v notářském zápise budou. Moc prosím o radu, jak mám dál postupovat a jaké mám možnosti. Chtěla jsem hypotéku pře-úvěrovat, ale bohužel po insolvenci asi nemám žádnou šanci někde projít. Předem moc děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

Vaše vyjednávací pozice vůči bance a šance získat jakýkoliv úvěr po ukončené insolvenci jsou velmi slabé. Osobně bych považoval dosavadní jednání banky za nadstandardně pro-klientské (už Vám dávno mohli prodat střechu nad hlavou). Doporučuji s bankou navrhovanou dohodu podepsat a dál hypotéku řádně splácet. Podmínky pravděpodobně nebudou nejlepší stejně jako úroková sazba pro další období, ale bohužel nemáte moc na výběr. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

O pojištění dětí někdy přemýšlel snad každý rodič. Jenže s jeho výběrem a správným nastavením mají lidé často problémy. Podívejte se proto, čemu se při sjednávání pojistky vyhnout a na co naopak nesmíte zapomenout.

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

21.10.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Pozor, vaše nemovitosti jsou moc drahé. A můžou způsobit problémy se splácením. Zhruba tak zní varování, které dal v září České republice Evropský výbor pro systémová rizika. Podle něj může pomoct posílení pravomocí České národní banky.

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

18.10.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Zvýšit úroky na spořicích účtech mohou banky prakticky okamžitě. Na jejich snížení ale musí klienty upozornit alespoň 2 měsíce předem. A to se jim nelíbí. Objevily proto několik způsobů, jak tuto povinnost obejít.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

KM

#7817, Podvody na seniorech, Podvod, 23.10.2019

Jak je vůbec možné, aby se zmetci pokoušeli strašit důchodce a vymáhali peníze za něco, co oslovení neobdrželi. A navíc to nemohou nijak dokázat smluvním vztahem, či jakýmkoli dokladem potvrzujícím převzetí zboží či služeb. Takový humus před r. 89 neexistoval. Právní řád a ochrana před tímto podvodným a zločineckým jednáním neexistuje. K čemu je vlastně Ústava a Listina základních lidských práv svobod? Nezlobte se, ale pro jisté lidi k ho***!

Dobrý den, pokud jste se stala obětí podvodu, podejte trestní oznámení Policii ČR, která vše prošetří. Jedná-li se o občanskoprávní spor, domáhejte se svých práv soudní cestou. Je-li Vám nuceno neobjednané zboží, prostudujte náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu, obraťte se na ČOI nebo podejte žalobu.  V každé společnosti se již od pradávna vyskytovali podvodníci či jinak nečestně jednající lidé. Zatímco ve starověku a středověku platilo právo silnějšího, za bývalého režimu neplatilo právo žádné (život Vám mohlo zničit i vykonstruované falešné obvinění). Dnešní doba Vám na rozdíl od do minulých dává konečně možnost domoci se svých práv civilizovanou (soudní) cestou. Ochrana lidských práv a svobod je na nejvyšší možné úrovni, važme si toho.

EP

#7816, Změna stavby a hypotéka, Hypoteční poradna, 23.10.2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné v momentě, kdy máme schválenou hypotéku, ale ještě jsme nezačali čerpat, změnit typ stavby. Projekt máme na zděný dům, ale nyní se nám naskytla velmi výhodná možnost na provedení dřevostavby. Je možné takovou změnu vůbec udělat? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, doporučuji kontaktovat přímo vaši banku, změna by měla být možná. Problémem by bylo nevyčerpání větší části schváleného úvěru, za což banky obvykle účtují penále 5%.

PF

#7815, Převod majetku a insolvence, Exekuce a insolvence, 23.10.2019

Pokračování dotazu č. 7814: O mé insolvenci se již jedná. V červnu 2014 jsem daroval barák dceři. A v dubnu 2019 jsem podal žádost o insolvenci. Nyní mi bylo sděleno, že dcera o barák bude připravena, jelikož neuplynulo 5 let. Usnesení o prohlášení konkurzu je od srpna 2019.

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil se nechat u soudu zastupovat dobrým advokátem a zkusit rozhodnutí zvrátit (stažením žádosti o oddlužení nebo prověřením, zda v roce 2014 platila ona lhůta 5 let či jak případně v podobných případech rozhodovaly jiné soudy).  

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7800 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR