Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13257, Nelíbí se mi pravidla insolvence

Nelíbí se mi pravidla insolvence, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 13233: Děkuji za vaší odpověď na mou otázku o insolvenci a operátorovi. Děkuji za Váš čas. Ano, to říká zákon, ale současnou situaci zákon nesleduje a to je ten základní problém. Není operativně řešeno v současné době co je a není možné zařídit bez telefonu. Je to bezohledné a insolvenční správce mi doslova a do písmene zrušil mou budoucí práci, ale peníze bude chtít. To je zrůdné a jiné slovo raději nepoužiji. O kterou jsem přišel, protože jsem nemohl na výzvu telefonicky odpovědět. Tak za takovou " insolvenčí službu velmi děkuji". Jenom mne toto utvrzuje v myšlence, že jde pouze o peníze a ber kde ber, jak se říká... a tato myšlenka je šílená a zvrácené, protože je kde brát peníze, když je není možnost se takovým rozhodnutím isolvenčního správce bránit. A stát se chlubí jak dokáže lidem pomáhat. Dokáže houby. Jedině do hrobu a nechává to tak, ať si vlivní lidé dělají co chtějí a to bez následků vůči těm druhořadým, jako jsou zcela obyčejní lidé, které stát do tohoto stavu nahnal (a není jich v současné době málo). A jsou to i lidi s rodinami. A tím to pro stát a s tímto pofidérním zákonem končí a stačí i když byl ins. zákon za této situace v březnu 2020 upraven, ale o tom, že služby mají zcela jiný časový a funkční rozměr pro svou činnost a pro lidi zcela jiný, na to zákon kašlal. To je skutečná inovace hodná Nobelovy ceny i jako u dalších jiných záležitostí vztahujících se k této koronavitové době. Jen tak do lidí. Je nás už hodně a málo peněz, tak musíme ztenčit naše řady (mně už je 73, tedy i vhodný věk po takový zákon) aby zbylo víc na bohaté.

Dobrý den,

osobně se domnívám, že je insolvenční zákon vůči dlužníkům velmi přívětivý. Ve starověku jste za dluhy propadl hrdlem, ve středověku dlužníky prodávali do otroctví a dnes máte sociální jistoty, zaručené životní minimum, stačí Vám měsíčně splácet pouze 2 200 Kč a za 3-5 let jsou libovolně velké dluhy prominuty. Mít telefon Vám nikdo nezakazuje, ale budete se muset smířit s předplacenou kartou. Paušál je tzv. "volaní na dluh" (nejdříve voláte a o měsíc později platíte). A na dluh Vám v insolvenci nikdo nic nedá.

Insolvence není povinná - naopak, je to šance na nový začátek, kterou soud každému neschválí. Nelíbí-li se Vám podmínky oddlužení, můžete insolvenci kdykoliv ukončit (což bych Vám důrazně nedoporučoval). Nehledejte vinu primárně u ostatních (stát, ins. správce, majetnější, atd.). Zamyslete se nejdříve nad tím, proč jste si nadělal dluhy, kterým jste nebyl schopen dostát. Za to málokdy může někdo jiný.

Na insolvenci se také podívejte z pohledu věřitele. Vy někomu dlužíte peníze, požádáte o insolvenci, 3-5 let splácíte a pak je Vám zbytek prominut. Je to spravedlivé vůči věřiteli, že mu půjčené peníze nevrátíte a že Vám musí dluhy prominout? Za věřitelem si představte třeba bytové družstvo nebo SVJ, kterému obyvatel bytu zůstal dlužen na službách a dluhy musí za dlužníka doplatit ostatní obyvatelé bytovky.