Jak řešit situaci s insolvencí po ztrátě zaměstnání?

Dobrý den, mám insolvenci od roku 2016, pracovala jsem v Německu. Díky koronaviru jsem dostala výpověď. Nyní si chci hledat novou práci v České republice. Splaceno mám přes 60%. Mám nárok na snížení splátek nebo bych mohla žádat o odpuštění zbytku dluhu? Výrazně se u mě výdělek sníží, nevím jak to řešit. Když jsem žádala informace v insolvenční kanceláři co mám dělat když nebudu moc zplacet, kdybych přišla o práci, tak mi bylo řečeno nedělejte nic. Mám zajít k právníkovi pro pomoc nebo jak mám danou situaci řešit? Děkuji

Dobrý den,

výše srážek v insolvenci není fixní a vždy závisí na vašem příjmu. S poklesem příjmů (ztrátou zaměstnání v Německu) se automaticky sníží i srážky. Pro úspěšné ukončení insolvence je třeba během 5 let splatit min. 30%, což už nyní splňujete. Nadále stačí projevovat snahu splácet aspoň něco a za rok budete oddlužena.