Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #23264, Nezvládám splácet, mohu požádat o insolvenci?

Nezvládám splácet, mohu požádat o insolvenci?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.3.2024 Půjčka

Dobrý den, dostala jsem v práci výpověď. Splácím překlenovací úvěr na částku 260 tis. Asi 1 900 Kč měsíčně. Ale splácení mi vychází na dalších 30 let. Poctivě platím už 15 let. Předtím jsem měla nějaký problém a na úvěru mám exekutorský zápis. Mám tři děti a nějak přestáváme vycházet s penězi. Chci se zeptat, zda je možné v této situaci požádat o osobní bankrot. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o osobní bankrot požádat můžete, ale v rámci insolvence se splácí měsíčně min. 2 200 Kč. Pokud nyní nezvládáte splácet měsíčně ani 1 900 Kč, vstupem do insolvence si nepomůžete. Výpověď z práce je se třemi dětmi velmi nepříjemná, ale zkuste se poohlédnout co nejdříve po jiné práci. Nabídek je hodně, nezaměstnanost nulová. Snad se Vám brzy podaří najít něco, kde budete moci skloubit práci s péčí o děti - držím palce!