Co se stane, když ručitel přestane platit insolvenci?

Dobrý den, čtu zde dotazy ohledně insolvence, tak se také přidám. Před 5 lety jsem začala ručit mamince v insolvenci a podepsala, že budu měsíčně přispívat na insolvenci 3 600 Kč. Ručitele začala dělat i maminky kamarádka, která se upsala na 5 300 Kč měsíčně, že bude přispívat, ale nepřispívala. Kamarádce přišlo teď, že má uhradit částku 318 000 Kč do 10 dnů. Maminka se dostala do dalších nepříjemných potíží a já jsem si musela na maminky finanční potíže napůjčovat, a tudíž jsem jí také přestala na dluh přispívat a začala platit půjčky. Maminka to platila asi 2 roky. Chci se zeptat, jak to teď bude, jestli po mně budou vyžadovat částku, ke které jsem se upsala, jako to teď vyžadují po její kamarádce. Je divné, že jí přišel dopis a mně vůbec nic. Když by se mi ozvali a já bych tuto částku uhradila (3 600 Kč x 60 měsíců), bylo by to pro mě tímto vyřešeno? Nemohli by po mně vyžadovat další finance? Mockrát děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

dar vymáhat nelze a dárce jej může kdykoliv odvolat. V takovém případě je ale velmi vhodné informovat ins. správce, aby měl správná očekávání ohledně budoucích příjmů dlužníka. Pomáhat rodičům je jistě hezká věc, ale všechno má své meze. Maminka zbankrotovala a Vy jste ji pomáhala měsíčně částkou 3 600 Kč. Pokud maminka znovu zbankrotovala ještě před dokončením prvního bankrotu a Vy jste si musela na své jméno vzít další půjčky, už je to z mého pohledu kontraproduktivní (nevýchovné). Takto se maminka nikdy nenaučí hospodařit a Vám zničí život.