Kolik mi zůstane peněz z odstupného při konci insolvence a hledání nové práce?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - letos v prosinci končí firma ve které pracuji a bude mi vyplaceno odstupné 4 platy ve výši 110 000 Kč. Jsem v insolvenci, která mi bude končit v květnu 2023. Kolik mi zůstane peněz? Nebo se odvede celé odstupné? A co když hned neseženu novou práci, nezruší mi insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

výše ins. srážek bude záviset na počtu vyživovaných osob (manžel, děti). U insolvencí zahájených před 6/2019 je třeba během 5 let splatit min. 30% přihlášených pohledávek. I s výpadkem příjmu po dobu několika měsíců je možné tuto podmínku splnit.