Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8975, Zvýšení životního minima

Zvýšení životního minima, Exekuce a insolvence

PN

Dobrý den, mám schválenou insolvenci a bude mi stanoven splátkový kalendář. Pokud dojde ke zvýšení životního minima, budou nějak upraveny splátky, které byly stanoveny před tímto avizovaným zvýšením? Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

v případě růstu životního minima se upraví výše splátek a bude Vám zůstávat více, nicméně stále je třeba plnit podmínky insolvence (dle starých pravidel být schopen splatit min. 30% všech dluhů, dle nových pravidel od 6/2019 být schopen splácet min. 2 200 Kč měsíčně).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

25.1.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nemůžete.

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

OK

#12622, Mohu si změnit výdajový paušál?, Daně, 24.1.2021

Dobrý den, jsem OSVČ, uplatňuji zdanění pomocí 80 % výdajového paušálu. Mohu tento rok přejít na 60 % paušál z důvodu zvýšení bonity?

Dobrý den, výše výdajových paušálů (30-80%) je fixně stanovená dle typů činností. Musíte si zvolit přesně takový paušál, který odpovídá vaší výdělečné činnosti (nemůžete si ze své vůle vybrat nižší nebo vyšší paušál). 

#12621, Mohu vést jednoduché účetnictví?, Daně, 24.1.2021

Dobrý den, chci organizovat sportovní tábory pro děti jako zapsaný spolek. Za tímto účelem si budu muset sehnat další lektory a zdravotníka. Je možné zahrnout do výdajů tábora také odměnu lektorovi a zdravotníkovi a náklady na jejich dopravu? Mohu pak vést jednoduché účetnictví, když lektory budu najímat pouze nárazově, v případě potřeby, nechci zaměstnance? Musejí oni pak někde svůj příležitostný příjem uvádět? Mohu si například od majitele kajaků pronajmout vybavení a dát to pak do nákladů? Stačí na to nějaká jednoduchá smlouva? Pokud to majitel pronajme třeba jenom jednou ročně (neživí se tím), musí to uvádět někde ve svých příjmech? Moc děkuji za upřesnění.

Dobrý den, coby spolek můžete vést jednoduché účetnictví až do celkových příjmů 3 mil. Kč (strop pro majetek je též 3 mil. Kč a nesmíte být plátcem DPH). Odměny lektorům včetně režie (doprava, pronájem vybavení) lze zahrnout do nákladů. Příležitostné příjmy do 30 000 Kč/rok se nedaní (lektoři, pronájmy kajaků, atd.).

JP

#12620, Mám podávat daňové přiznání?, Daně, 24.1.2021

Dobrý den, v roce 2019 (v listopadu) jsem v práci dostala výpověď kvůli neschopence týkající se těhotenství a na neschopence jsem zůstala až do konce června 2020. Pak jsem šla rovnou na rodičovskou dovolenou. Na podporu v mateřství a ani porodné jsem neměla nárok. Vyplatí se mi podávat daně nebo to nemá cenu?

Dobrý den, pokud jste v roce 2020 neměla žádné zdanitelné příjmy (nemocenská, mateřská ani rodičovská nejsou zdanitelnými příjmy), pak daňové přiznání nepodáváte (nemá smysl podávat prázdné přiznání plné nul). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR