Jak zaplatit dluh v insolvenci a co se stane s úroky?

Dobrý den, jsem v insolvenci více jak 4 roky. Opomenul jsem jednoho věřitele (dluh cca 2 400 Kč). Ozval se mi až asi 6 měsíců po lhůtě pro přihlášení pohledávek. Chci to uhradit bud v průběhu insolvence nebo těsně po ukončení. Budou mi naúčtovány i úroky pokud to uhradím za tu dobu 5 let co jsem byl v insolvenci? Bude mít věřitel nárok i na úrok, pokud tedy dlužnou částku uhradím? U výzvy k zaplacení nevyžaduje úroky, ale to bylo před 4 lety. V insolvenci jsem téměř u konce. Dluh vznikl za provize a poplatky. Děkuji

Dobrý den,

opomenutí jednoho věřitele (dluh 2 400 Kč) nebude bráno jako snaha a podvod a nemělo by to mít negativní vliv na vaše oddlužení. Povinností věřitele bylo si pohledávku řádně a včas přihlásit. Po ukončení insolvence a prominutí dluhů tak již nebudete mít povinnost tento závazek platit. V průběhu insolvence takovéto závazky dokonce ani hradit nesmíte (jednalo by se o nepovolené zvýhodňování věřitele).

Otázka ohledně úroků je tak bezpředmětná, ale věřitelé obvykle požadují i penále a úroky při prodlení 4-5 let.