Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10318, Insolvence a ošetřovné

Insolvence a ošetřovné, Exekuce a insolvence

M

Dobrý den, mám insolvenci, ale teď jsem se synem kvůli Coroně na OČR. Strhne si insolvenční správce splátku sám z poslaných peněz od OSSZ nebo musím řešit já? Samozřejmě jsem mu hlásila, že jsem na OČR a on mi řekl, že jsou s OSSZ propojení a ví o tom. Děkuji za informaci.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

z ošetřovného (a nemocenské) srážky provádí OSSZ a Vy byste měla dostávat vyplaceno pouze nezabavitelné minimum.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

15.7.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Našetřit si třeba na dovolenou a přitom ochránit peníze před inflací? Na něco takového můžete v nejbližší době zapomenout. Úroky na spořicích účtech i termínovaných vkladech totiž dál klesají. Jen málo jich v současnosti dosáhne alespoň na 1 %. A podle všeho se situace jen tak nezlepší.

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JP

#10703, Chybné číslo účtu, Platba, 16.7.2020

Dobrý den, 25.6. 2020 jsem dovezl do kovošrotu staré železo. Do dnešního dne jsem nedostal peníze, tak jsem tam šel zeptat co se děje. Paní na váze mi sdělila, že peníze byly odeslány v pořádku a také došly na daný účet. Po kontrole čísla účtu a kódu banky jsem zjistil, že číslo ani kód není můj. Kód je jiné banky. Prosím o radu co mohu v takovém případě dělat. Děkuji za pomoc

Dobrý den, platby nejde stornovat ani jinak vracet. Odesílatel platby může o chybném čísle účtu informovat svou banku, která by následně vyzvala majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz (pokud by on peníze dobrovolně nevrátil, bylo by třeba dotyčného žalovat pro bezdůvodné obohacení se). 

PJ

#10702, Hypotéka a rozchod, Hypoteční poradna, 16.7.2020

Dobrý den, mám zaplaceno 60% hypotéky na byt, splátky posílám ze svého účtu. Přítelkyně je na hypotéce vedená jako ručitel a na KÚ jako spoluvlastník 1/2. Nyní se chce odstěhovat a chce abych ji zaplatil 1/2 odhadní ceny bytu. Má na to právo, když je byt do splacení hypotéky banky? Mám požádat banku o nové zpracování hypotéky a změnu ručitele? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vaše přítelkyně na toto právo nemá, nehledě na rozchod je nadále majitelem 50% nemovitosti a účastníkem úvěrové smlouvy. Je pouze na vás, jak se spolu domluvíte. Zatímco u spoluvlastnictví je možné požádat soud o vypořádání (soud by pak vyzval majitele k dohodě nebo nařídil prodej nemovitosti), účastníkem úvěrové smlouvy zůstáváte oba a vyvázání je možné jen za souhlasu banky.

P

#10701, Výmaz z registru dlužníků, Exekuce a insolvence, 16.7.2020

Dobrý den, budu teď v listopadu 2020 přesně 3 roky po insolvenci a chci vědět, jestli mě vymažou automaticky z registrů Solus, NRKI, BRKI a i z insolvenčního registrů. Tam to trvá 5 let, Solus 3 roky a BRKI a NRKI tam 4 roky. Jestli to pak je automaticky a nemusím nikam psát a ani volat a že po 5 letech kdybych chtěl třeba hypotéku že budu čistý, děkuji.

Dobrý den, o nic žádat nemusíte, banky přihlížejí pouze k záznamům mladších 4-5 let, hypotéka po 5 letech od skončení insolvence je bez komplikací.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 700 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR