Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9435, Mám nemovitost, chci do insolvence

Mám nemovitost, chci do insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, potřebuji jít do insolvence, jelikož jsem si kvůli svoji blbosti nasekal dluhy. Ale mám nemovitost, o kterou nechci přijít. Jde o pozemek. Jde nemovitost nějak uchránit před prodejem insolvenčním správcem, popřípadě se s ním domluvit?

Dobrý den,

o způsobu řešení insolvence (zpeněžení majetkové podstaty dlužníka a/nebo splátkový kalendář) rozhoduje soud. V insolvenci tak k nucenému prodeji pozemku dojít nemusí, ale nelze to vyloučit (bere se ohled na výši dluhů, hodnotu nemovitosti a výši předpokládaných příjmů během následujících 5 let). Insolvence neslouží k ochraně majetku dlužníka před věřiteli, ale dává lidem šanci na nový začátek (propadnutí majetku a/nebo 5 let o chlebu a bodě a následné prominutí všech dluhů).