Jaké jsou možnosti splácení insolvence během mateřské dovolené a jaké jsou dopady na rodičovskou dovolenou?

Dobrý den, mám insolvenci od srpna 2018, splaceno mám téměř 45%. Zjistila jsem, že jsem těhotná a nevím jak to teď bude dál. Dokud budu chodit do práce, je mi jasné, že se bude strhávat z výplaty, případně z nemocenské, kdybych na ni musela. Dále z mateřské, to bude pořád částka dost vysoká na srážky. Ale co potom, až dojde na rodičovskou (tříletou variantu)? To bude nějakých 10 tisíc a z toho asi nebude moc co strhnout. Stačí, když budu posílat alespoň 2 200 Kč? Nerada bych, aby mi insolvenci zrušili, byla jsem na dobré cestě splatit všechno, ale ve 32 letech si dítě (první) rozhodně nechám. Ještě jeden dotaz - svatbu bude asi lepší nechat, až bude po insolvenci, že? Nerada bych, aby partner musel nést nějaké riziko, ačkoliv on by si mě rád vzal i tak. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

insolvence se bude dále srážet i z mateřské a rodičovské. Pro úspěšné oddlužení je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů, tedy i při snížených srážkách (třeba i pod 2 200 Kč) byste měla být oddlužena (podmínka platit měsíčně min. 2 200 Kč platí jen pro nová řízení zahájená po 6/2019). Dítě si určitě nechte, osobní bankrot není důvodem pro potrat (život nelze vyměnit za peníze), nicméně se svatbou vyčkejte na konec insolvence (v manželství ručíte za závazky společně a nerozlučně).