Jak pomoci synovi v insolvenci s nedostatečným příjmem?

Dobrý den, syn je v insolvenci a nedaří se mu sehnat zaměstnání. Pobírá pouze hmotnou nouzi 3 400 Kč, ale splátku má 5 200 Kč. Je možné, abychom mu 2 000 Kč přispívali, aby splnil požadavek insolvence než získá zaměstnání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, je možné takto synovi vypomoci, aby mu nebyla ukončena insolvence. Otázkou je, na kolik je to výchovné, neboť při dnešní nulové nezaměstnanosti získá práci každý hned a ještě si může mnohdy diktovat podmínky a vybírat pozici. Pokud pobírá jen hmotnou nouzi, znamená to, že buď je nezaměstnaný déle (a již vyčerpal 5 měsíční podporu v nezaměstnanosti z Úřadu práce), nebo pracoval např. načerno a Úřad práce mu podporu odebral. V obou případech se mu spíše pracovat nechce, než že by nemohl práci sehnat. Ale je to samozřejmě na Vás coby rodičích.