Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6216, Chyba ve výpočtu srážek

Chyba ve výpočtu srážek, Exekuce a insolvence

L

Dobrý den, mám insolvenci od ledna 2016, v srpnu 2018 jsem nastoupila do nového zaměstnání a začali mi strhávat na insolvenci více než z bývalého zaměstnání. Zjistila jsem z kalkulačky insolvence, že moje bývalá účetní to počítala špatně. Počítala mi 2 vyživovací povinnosti, přitom mám jen jednu. Volala jsem to své správkyni ona si ode mě vyžádala dopis s tím ať napíšu, že jsem na to přišla a od mé bývalé účetní proč se tak stalo. Dnes mi přišel na insolvenční rejstřík přípis, že to tak opravdu bylo, že posílala mně více a na insolvenci méně, ale já to musím v mimořádných splátkách zaplatit. A já se chci zeptat - můžu se odvolat ať to zaplatí ten kdo pochybil? Vždyť kdybych já je neupozornil, tak na to ani insolvenční správkyně nepřišla, vždyť ona tam je od toho, aby to kontrolovala každý půl rok. Posílala jsem výdělky a nepřišla na to a paní účetní přece taky musela vědět, jak se ty splátky počítají. Insolvenční správkyni platím na co. Já nepochyboval a musím za to platit. Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pochybení určitě není na Vaší straně, neb za toto jsou skutečně zodpovědní mzdový účetní a insolvenční správce. Podobné omyly jsou nepříjemné, ale stát se mohou (např. když Úřad práce špatně spočte dávky, ČSSZ důchod, atd.). Platí zde všeobecná promlčecí lhůta 3 roky - tedy opravují se jen chybné částky za poslední 3 roky (starší chybné platby jsou promlčeny). Ve Vašem případě tak budete muset doplatit rozdíl za ono nešťastné období 2016-2018.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JF

#6261, Daň z prodeje dluhopisu, Daně, 21.3.2019

Dobry den, ziji a pracuji dlouhodobe v zahranici a za rok 2018 potrebuji v Ceske Republice priznat dan z prodeje dluhopisu (mela jsem jej mene nez 3 roky, tudiz by dan ze zisku mela cinit 15 %). Rada bych se zeptala: 1) zda jsem pouzila spravny formular: "Priznani k dani z prijmu fyzickych osob pro poplatniky majici pouze prijmy ze zavisle cinnosti z zdroju na uzemi CR (vcetne danovych nerezidentu CR). pripadne je treba vyplnit jiny? 2) zda musim dokladat svuj zamestnanecky prijem ze zahranici (Velka Britanie) - prijmy jsem ve Velke Britanii jiz zdanila Dekuji! Jitka

Dobrý den, pokud byl příjem (nikoliv zisk) z prodeje dluhopisů menší než 100 000 Kč, jste od daně osvobozena. Jinak použijte formulář Přiznání k dani z příjmu FO. Nemusíte dokládat své zahraniční příjmy daněné v zahraničí.

TM

#6260, Pobočka a mincomat, Banka, 21.3.2019

Dobrý den, najdu někde v Plzni mincomat prosím?

Dobrý den, bohužel žádná pobočka České spořitelny v Plzni mincomat nemá. 

5

#6259, Práce na černo aneb proč mi banka nechce půjčit, Půjčka, 21.3.2019

Dobrý den, potřebuji půjčit 400 000 Kč. Už třetí banka mě odmítla s tím, že max 100 tis, víc ne! Na běžný účet. mi chodí mzda 15 000 Kč. Protože pracuji jako řidič MKD, Dostávám ještě 13 000 Kč na ruku za diety. Bohužel na ruku ne na výplatní pásku. Na stavebku mám 100 000 Kč. Na účtu u banky 200 000 Kč. Bydlím ve svém rodinném domu. Vlastním zbraně, auta, pozemky. Nikdy jsem půjčku neměl. Jsem čistý v registrech. Jsem svobodný. Nekouřím a nepiji. Moje celkové výdaje za měsíc 7 000 Kč. Tudíž mi 20 000 Kč zbude každý měsíc. Co má teda dělat, když si chci splnit sen a koupit si pořádný auto za 600 tis.?

Dobrý den, toto je bohužel riziko práce na černo, kdy část peněz (diety nebo část mzdy) dostáváte neoficiálně tzv. na ruku. Nejedná se o oficiální příjem, který by banka mohla zahrnout do Vašeho skóringu. Pro banku tak máte měsíční příjem pouze 15 000 Kč, na který je Vám ochotna půjčit max. 100 000 Kč. Kdybyste měl vše legální a nic nedostával na ruku, banka by Vám s příjmem 28 000 Kč půjčila bez problémů celých 400 000 Kč. Stejným problém trpí pracovníci v pohostinství, kde je taktéž většina zaměstnána pouze za minimální mzdu a zbytek dostávají na ruku.  Určitě si nepůjčujte u nebankovních společností. Tyto firmy podnikající na hraně zákona se mnohdy specializují právě na majitele nemovitost, o které je dokáží připravit velmi rychle (dokonalým systémem smluvních pokut za nesplnitelné podmínky či úrokem/RPSN v řádu tisíců procent).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR