Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13157, Mohu jít v insolvenci na mateřskou?

Mohu jít v insolvenci na mateřskou?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, teď už jsou to 2 roky co platím insolvenci a zjistila jsem, že jsem těhotná. Částka kterou mám splatit je cca 500 000 Kč a dosud jsem splatili cca 170 tisíc. Ještě nějakou chvíli budu pracovat, takže se dal bude insolvence strhávat. Je to velký problém v insolvenci jít na mateřskou? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro úspěšné oddlužení musíte splnit podmínky insolvence:

  • řízení zahájená před 6/2019: splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek
  • řízení zahájená po 6/2019: splácet měsíčně po dobu 5 let min. 2 200 Kč měsíčně

  • Nástup na mateřskou určitě není překážkou pro pokračování v insolvenci, ale sama si musíte vyhodnotit, zda to má smysl (budete-li nadále schopna plnit podmínky oddlužení, viz výše, i se sníženým příjmem). Můžete požádat o přerušení insolvence až na 12 měsíců, se splácením Vám může pomoci otec dítěte, atd.