Manželka je v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, manželka má před schválením insolvence a mně zablokovali účet. Žena má invalidní důchod prvého stupně a bere 7 500 Kč. Má dárce na 2 500 Kč. Když jsem volal exekutorovi, bylo mi sděleno, abych si nechal zasílat peníze složenkou. Chráněný účet mi prý nepovolí. Účet mi drží 3 měsíce a nemám ani minimum. Nemůžu platit byt, ani na jídlo nemám. Poslal jsem jim veškeré papíry co chtěli. A stejně nic. Můžu si nechat posílat celou nemocenskou složenkou nebo jen část a zbytek musím poslat na blokovaný účet. Děkuji za případnou radu jak se zachovat.

Dobrý den,

manželé ručí za své dluhy společně a nerozlučně, a proto by měli o insolvenci žádat vždy společně. Takto je manželka chráněna insolvencí, zatímco Vy nikoliv. Pokud nepožádáte o oddlužení společně, bude exekutor nadále vymáhat dluhy manželky po Vás. V případě blokace účtu požádejte o chráněný účet (není důvod, aby Vám v tomto nebylo vyhověno).