Insolvence a práce na DPP, Exekuce a insolvence

Dobry den, obracim se na Vas s dotazy. Jsem jiz rok v insolvenci a pravidelne se mi strhavalo z HPP cca 5 000 Kc, vyplata 17 tis a zustavalo 12tis (dite a manzelka). Jenze uplynutim smlouvy muj pracovní pomer skončil. Momentalne jsem na UP a chodí mi meně nez by podle insolvence melo, ale manzelka "doposalá" ins. spravci castku, která se mi ma strhavat, aby insolvence v poradku bezela dal. Momentalne se mi nedari ziskat praci na HPP a podporu z UP jiz v dalsich mesicich mit nebudu. Mam moznost pracovat na DPP (nechteji HPP) a chtel bych se zeptat, jak je to s plnenim insolvence a zda takovy prijem muze byt (na nejakou dobu), aby insolvence pokracovala dale. Jak je to s vysi vydelku? Pokud bych pracoval na DPP s vydelkem do 10tis, bylo by to mozne nebo je to malo? Ja bych pak ze mzdy odeslal na insolvenci 5 000 Kc nebo jak by to probihalo? Dale jsem se chtel zeptat jak by to bylo, kdybych vydelal nad 10 000 Kc, jak je to se srazkovou dani? Muzu si o tuto dan pozadat v breznu o vraceni dane nebo ne? Posledni dotaz smeruje na to, pokud nebudu na UP a ani HPP ale jen DPP, jak se po te resi socialni a zdravotni, popripade v jake vysi? Mockrat dekuji za odpovedi. Jsem z teto situace zoufaly. Jeste jednou moc dekuji.

Dobrý den,

u ins. řízení započatých před 6/2019 je třeba splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek. U řízení zahájených po 6/2019 stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Srážky lze provádět z libovolného příjmu, DPP určitě nevadí. Výše srážek je závislá na výši příjmu a počtu vyživovaných osob.

Nejste-li registrován na Úřadu práce, musíte si každý měsíc platit zdravotní pojištění (sociální povinné není, ale jeho neplacením snižujete šance na získání důchodu). Z DPP do 10 000 Kč se sociální ani zdravotní neplatí, pouze daň z příjmu (15%). S uplatněním daňové slevy na poplatníka je pak výsledná daňová povinnost nulová. Z DPP nad 10 000 Kč se již platí i odvody. Zdravotní pojištění byste ale stejně musel platit tak jako tak.