Jaké jsou pravomoci správce insolvence vůči výpisu z účtu a jaké riziko přináší zahraniční půjčka při insolvenci?

Dobrý den, mám momentálně insolvenci a chtěl jsem se zeptat, dokáže si správce sám vyžádat výpis z účtů? Třeba i ze zahraničí? Jaké je riziko, když platím splátky pravidelně a řádně a měl bych půjčku v zahraničí? Děkuji

Dobrý den,

v insolvenci si nemá smysl půjčovat. Jednak by Vám nikdo neměl půjčit (pokud jste insolvenci nezatajil) a za druhé by peníze z půjčky měly být ihned odevzdány insolvenčnímu správci coby mimořádný příjem. Pokud řádně plníte podmínky insolvence, insolvenční správce nemá potřebu aktivně pátrat po možných porušeních pravidel insolvence (neodevzdání mimořádného příjmu, atd.). Pokud by ale nějaké podezření měl, informace si opatří velmi rychle.