Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10589, Insolvence

Insolvence, Exekuce a insolvence

J

Dobrý den, jsem v insolvenci už 2 a půl roku doplatit zbývá necelých 100 000 Kč. Strhávají mi z příjmu 14 000 Kč cca 4 tis. plus mám ručitele, který platí 2 500 Kč. Za jak dlouho bude částka splacena a co se stane, když mi insolvenci zruší? Jsem samoživitelka, dvě děti nezletilé, zůstává mi 7 až 8 000 Kč z výplaty.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

s příjmem 14 000 Kč a 2 vyživovanými osobami činí nezabavitelné minimum od 1/7 nově 13 302 Kč (doposud to bylo 11 576 Kč). Pro úspěšné ukončení insolvence je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů. Pokud byste podmínky insolvence nesplnila, zbylé dluhy by Vám prominuty nebyly.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

12.8.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Obrovský propad zažily v posledních měsících úroky na spořicích účtech. Zatímco ještě na začátku března jste dosáhli i na úrok přes 2 %, nyní se musíte většinou spokojit maximálně s polovinou. Opravdu to ale znamená, že už se spořicí účty nevyplatí?

Neručte za své pohledávky celým majetkem

Neručte za své pohledávky celým majetkem

11.8.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Krize ukázala, že se živnostníci nemohou spoléhat na pomoc od státu. Když business začne skřípat, vlastníci firem mají nespornou výhodu.

Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

10.8.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Místo pár set korun i několik desítek tisíc. Tolik můžete zaplatit za předčasné splacení hypotéky. Přestože si za něj banky smí podle zákona účtovat pouze nezbytné poplatky, někteří poskytovatelé to nedodržují.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PB

#10957, Předčasné zrušení termínovaného vkladu, Spoření, 13.8.2020

Dobrý den, omylem jsem zrušila 8.8. večer termínovaný vklad. Když jsem to zjistila, napsala jsem okamžitě email na zákaznické centrum tento mail: 

Dobrý den, omylem jsem zrušila termínovaný vklad s názvem pozemek. Můžete mi vrátit transakci? Je těžké se v těch převodech vyznat, mám v tom trochu zmatek. Chtěla jsem převod jiného vkladu. Můžete mi nějak pomoci aby se to vrátilo?

Strhli mi 12 000 Kč a nechtějí mi peníze vrátit, i když transakce byla provedena v nepracovním dnu a mail jsem poslala okamžitě. Včera jsem byla na pobočce bez výsledku. Na koho se mám obrátit, aby mi pomohl dostat peníze zpět? Děkuji předem

Dobrý den, některé banky předčasný výběr termínovaného vkladu vůbec neumožňují, jiné Vám povolí vybrat část vkladu (např. do 20%) bez sankce a další si účtují za výběr poplatek. Pokud jste termínovaný vklad zrušila předčasně, je třeba počítat s případnými poplatky dle sazebníku vaší banky. Bance můžete zkusit vysvětlit, že jste tak učinila omylem (což jste již učinila), ale banka nemá povinnost Vám termínovaný vklad obnovit a poplatky vrátit. 

J

#10956, Záloha na daň z příjmu, Daně, 13.8.2020

Dobrý den, ve staré práci jsem ukončoval pracovní poměr 17.7.2020, a tudíž budu mít nízkou výplatu. Ve smlouvě mám mzdu 20 000 Kč hrubého měsíčně a bonusy z prodeje (pojišťovnictví). Může mi zaměstnavatel strhnout daně, i když by výplata klesla pod minimální mzdu?

Dobrý den, zaměstnavatel Vám strhává ze mzdy zálohu na daň z příjmu na základě výše vašeho příjmu a uplatňovaných slev. Není žádné pravidlo, že z minimální mzdy se daně neplatí. Vždy záleží na tom, jaké daňové slevy uplatňujete a jaká je tedy vaše daňová povinnost. Svobodný bez závazků může z minimální mzdy platit vyšší daně než invalida se 4 dětmi a hypotékou z průměrné mzdy. 

TB

#10955, Získáme s přítelkyní hypotéku?, Hypoteční poradna, 12.8.2020

Dobrý den, chceme s přítelkyni žádat o hypotéku ve výši cca 1,6 mil. Kč. Společný příjem máme kolem 50 000 Kč. Ale kamen úrazu je, že přítelkyně má s bývalou partnerkou půjčku, kde splácí ještě 120 000 Kč každá (28 měsíců). Moje otázka zní, jestli i s tímhle dokážeme dosáhnout na hypotéku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých měsíčních příjmů. Splátka hypotéky 1,6 mil. Kč na 30 let s úrokem 2% vychází na 6 000 Kč. Splátka půjčky 120 000 Kč na 28 měsíců bude vycházet podobně, tedy na hypotéku byste měly bez problémů dosáhnout. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. Prostudujte podmínky hypotéky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR