Jak dlouho potrvá splacení zbývající částky v insolvenci a co se stane při jejím zrušení?

Dobrý den, jsem v insolvenci už 2 a půl roku doplatit zbývá necelých 100 000 Kč. Strhávají mi z příjmu 14 000 Kč cca 4 tis. plus mám ručitele, který platí 2 500 Kč. Za jak dlouho bude částka splacena a co se stane, když mi insolvenci zruší? Jsem samoživitelka, dvě děti nezletilé, zůstává mi 7 až 8 000 Kč z výplaty.

Dobrý den,

s příjmem 14 000 Kč a 2 vyživovanými osobami činí nezabavitelné minimum od 1/7 nově 13 302 Kč (doposud to bylo 11 576 Kč). Pro úspěšné ukončení insolvence je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů. Pokud byste podmínky insolvence nesplnila, zbylé dluhy by Vám prominuty nebyly.