Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15887, Co s nepojízdným a neprodejným autem?

Co s nepojízdným a neprodejným autem?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat jak mám postupovat, když mi po půl roce trvání insolvence bylo na popud ins. správce soudem vrácen osobní automobil (původně zabaven exekutorem), který se mu nepodařilo vydražit za požadovanou částku. A nyní jsem v situaci, kdy mám nepojízdné auto 500 km od domova ve skladu exekutora, nyní již s propadlou technickou a ještě musím doplatit za ins. správce náklady za parkování po dobu trvání insolvence (což bylo k datu vrácení 7 440 Kč, nyní už cca 12 tis.Kč). Není v mých možnostech si vozidlo vyzvednout, ani doplatit dlužnou částku a vlastně mě ins. správce dostal do dluhů. Můžete mi prosím poradit, jak mám celou situaci řešit, když ins. správce svou neschopnost hodil na mě a staví se k celé věci tak, že to je můj problém? Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

je-li auto neprodejné, nepojízdné a bez technické a náklady na odtah a opravu převyšující zůstatkovou hodnotu, pak by bylo pravděpodobně nejlepší nechat vrak ekologicky zlikvidovat.