Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9307, Koronavirus, insolvence a snížení mzdy

Koronavirus, insolvence a snížení mzdy, Exekuce a insolvence

Dobry den, mam oddluzeni podle starych pravidel a pracuji na HPP, mesicne mi je vyplaceno na ucet cca 9 tisíc. Predpokladana vyse plneni je nyni cca 50%. Nyni chce zamestnavatel vyrazne snizit plat kvuli koronaviru. Zasahne to hlavne prave tu srazku na oddluzeni. Pokud by se plneni veritelum snizilo z 50% na jen 30%, bude to pro me mit dopady? To minimum zhruba 9tisic mi musi zustat, takze pro me z hlediska vyplaty na ucet snizeni platu jakoby nebude mit dopady, pokud neztratim praci? Rad bych vydelal vic, ale lepsi praci v dnesni situaci asi nesezenu, moc dekuji.

Dobrý den,

je to jak píšete, snížení mzdy povede především ke snížení insolvenčních srážek (Vy budete dostávat nadále téměř to samé jako nyní - snížení na Vaší straně bude výrazně menší, cca v řádu stokorun). Zvládnete-li v rámci insolvence splatit aspoň těch 30%, bude insolvence ukončena úspěšně a ostatní dluhy prominuty.