Insolvence a životní náklady, Exekuce a insolvence

Dobrý den, teď mam práci na DPP. Kvůli insolvenci chci jít na HPP. Náklady mám 15 400 Kč podnájem, paušál u Vodafone 1 800 Kč, jízdenka 850 Kč, to je vše bez jídla. Na 1 hod mám 120 Kč ×160 hod jako hlavák. Jestliže náklady budou převyšovat moji mzdu, tak kolik by mně mohli strhávat? A dál když bych chtěla oddlužit, jde to? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vaše individuální životní náklady jsou v insolvenci irelevantní, ty máme každý jiné (každý má jiné životní preference a výdaje). Z příjmu 19 200 Kč Vám bude bez vyživovaných osob zůstávat vždy 10 806 Kč. Je pak jen na Vás, jak s těmito penězi naložíte (dopřejete-li si lepší bydlení a např. levnější volání nebo naopak). Platit 1 800 Kč za telefon je příliš, neomezené paušály seženete za 500 Kč. Nicméně i tento paušál za 500 Kč je luxus, kterého se možná budete muset vzdát.