Co dělat, když ex-přítel požaduje vrácení peněz poslaných na účet?

Pokračování dotazu č. 10625: Dobrý den, můj ex-přítel mi v minulosti poslal 4krát peníze na účet. Dohromady se jednalo o částku 15 000 Kč. Peníze měly sloužit na koupi věcí, které jsem potřebovala. Dva roky spolu nejsme a včera mi přišel dopis od insolvenčního správce, že mám ex-příteli peníze vrátit, jelikož se jednalo o obohacení. O dluzích jsem nevěděla. Nežili jsme spolu v jedné domácnosti. Kdo má pravdu? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v tomto případě leží důkazní břemeno na Vašem ex-příteli či insolvenčním správci, kteří Vás nařkli z bezdůvodného obohacení se. Převody menších částek v celkovém souhrnu 15 000 Kč lze považovat mezi partnery za běžné a je téměř nemožné prokázat bezdůvodné obohacení se.