Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11212, Poplatek za sepsání návrhu na insolvenci

Jak udělat insolvenci v Bulharsku bez nutnosti fyzické přítomnosti?

Pokračování dotazu č. 11210: Dobrý den, neschovávám se, jsem v Bulharsku, a jsem tu, jelikož se mi tu líbí, mám tu přátele a všechno. Jsem ochoten si udělat tu insolvenci, ale nevím, jestli lze i online, jelikož ta situace ve světě a nechci aby se stalo, že bych si to zařizoval a znovu zavřeli hranice.  Aktuálně tu chci zůstat, chtěl bych i občanství, ale nevím co je k tomu potřeba. Jinak 2 200 Kč bych zvládl platit. Problém je v tom, že za udělání insolvence chtějí mnoho peněz. Mluvil jsem s mnoho takovými pracovníky a vždy je to víc než 10 tisíc. A vždy to chtějí před zahájením insolvence. Hlavně ta práce s dohledáním výplatnic, někteří lidi prostě nedají výplatnice. Hlavně jsem hodně výplatnic ztratil, když mi ukradli zavazadlo. Mnoho děkuji za vaše rady.

Dobrý den,

poplatek za sepsání návrhu na oddlužení je regulován zákonem a může činit max. 4 000 Kč + DPH. Nikdo by tak po Vás neměl požadovat 10 000 Kč. Doporučuji příliš neváhat a do insolvence vstoupit co nejdříve. Čím dříve se oddlužíte, tím dříve dostanete šanci na nový začátek. Nezapomeňte, že exekutor si Vás najde i v Bulharsku, kde Vám může obstavit mzdu a běžný účet. Zrovna nedávno jsme v naší bezplatné finanční poradně řešili případ dlužníka, který byl velmi překvapen, že si ho exekutor našel i v Chorvatsku na ostrově.