Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11212, Poplatek za sepsání návrhu na insolvenci

Poplatek za sepsání návrhu na insolvenci, Exekuce a insolvence

Č

Pokračování dotazu č. 11210: Dobrý den, neschovávám se, jsem v Bulharsku, a jsem tu, jelikož se mi tu líbí, mám tu přátele a všechno. Jsem ochoten si udělat tu insolvenci, ale nevím, jestli lze i online, jelikož ta situace ve světě a nechci aby se stalo, že bych si to zařizoval a znovu zavřeli hranice.  Aktuálně tu chci zůstat, chtěl bych i občanství, ale nevím co je k tomu potřeba. Jinak 2 200 Kč bych zvládl platit. Problém je v tom, že za udělání insolvence chtějí mnoho peněz. Mluvil jsem s mnoho takovými pracovníky a vždy je to víc než 10 tisíc. A vždy to chtějí před zahájením insolvence. Hlavně ta práce s dohledáním výplatnic, někteří lidi prostě nedají výplatnice. Hlavně jsem hodně výplatnic ztratil, když mi ukradli zavazadlo. Mnoho děkuji za vaše rady.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

poplatek za sepsání návrhu na oddlužení je regulován zákonem a může činit max. 4 000 Kč + DPH. Nikdo by tak po Vás neměl požadovat 10 000 Kč. Doporučuji příliš neváhat a do insolvence vstoupit co nejdříve. Čím dříve se oddlužíte, tím dříve dostanete šanci na nový začátek. Nezapomeňte, že exekutor si Vás najde i v Bulharsku, kde Vám může obstavit mzdu a běžný účet. Zrovna nedávno jsme v naší bezplatné finanční poradně řešili případ dlužníka, který byl velmi překvapen, že si ho exekutor našel i v Chorvatsku na ostrově. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MT

#11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

JB

#11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

V

#11522, Půjčí mi po insolvenci?, Půjčka, 19.10.2020

Dobrý den, poskytne mi nějaká banka úvěr 70 000 Kč po řádně ukončené insolvenci před rokem a půl s platem 30 000 Kč čistého? Děkuji

Dobrý den, takto brzy po skončení insolvence Vám bohužel nikdo půjčku neposkytne. O půjčku budete moci žádat nejdříve za 3-5 let od momentu ukončení insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR