Jak se zbavit finanční pasti a získat konsolidaci půjček?

Dobrý den, promiňte že otravují, ale asi jste jediný, kdo by mi mohl nějak pomoct. Bohužel si už vážně nevím rady. Je mi pouhých 20 let, jsem rok zaměstnaný hned po střední škole a mám smlouvu na dobu neurčitou. Můj měsíční příjem v čistém ke 20 500 Kč. Bohužel jsem se dostal do finanční pasti a nedokážu se z ní dostat ven. Mám několik půjček u nebankovních společností a to jen protože jsem nechtěl aby o mé situaci věděli rodiče. Tak jsem se dostal do ještě větší tísně. Chtěl jsem konsolidaci, zkoušel jsem i třeba u Home Credit a zamítnuto a bohužel mam strašné moc v záznamech o zamítnutí. Dlouho jsem nevěděl, že každá žádost se uchovává v registrech. Bohužel na začátku jsem nevěděl jak to chodí a žádosti jsem zkoušel u stránek, která vybere tu nejlepší a volalo mi strašné moc společnosti že jsem to nestíhal ani brát. Takže u spousty mám záznam o zamítnutí a to třeba jen protože jsem jim nevzal telefon. Asi tak před týdnem jsem zkoušel konsolidaci u Moneta Money Bank. Bohužel mi řekla, že to nepůjde z důvodu, že někde viděli, že jsem byl -56 Kč,  ale přitom jsem byl už v plusu, ale bere se to za poslední den v měsíci. Mám i kontokorent 5 000 Kč u UniCredit Bank a to jsem byl ještě minus prostě těch -56 Kč. Řekli mi, že to mám zkusit až za měsíc. Jenže bych to potřeboval co nejrychleji, protože moje splátky jsou strašné velké a to i s úroky. Myslím že je to i na hranici zákona. Vím že splátky by měly být max 45% čistého příjmu, ale třeba kdybych to zkusil napadnout u soudu, že mi půjčili, tak oni se můžou se mnou soudit, že jsem třeba nepodal pravdivé informace o výdajích. Nevím která banka by mě mohla konsolidovat. Vím že Solus mám úplně v pořádku, bez záznamu, vše zatím zvládám splácet, ale nevím na jak dlouho. Bojím se i někde nezávazně požádat, protože se bojím zamítnutí a budu mít o tom další záznam. Vážně si už nevím rady, mám toho tolik nastudované, že bych mohl dělat i finančního poradce. Jednou až se z toho dostanu, tak chci dělat třeba přednášky na středních školách jak jsem se do své situace dostal a co by měli dělat, aby se také nedostali do finanční pasti. Ale momentálně nevím jak se z ní mám dostat já sám. Chci se zeptat - dá se nějak smazat záznam o zamítnutí? Třeba kdybych jim poslal odvolávám souhlas se zpracováním osobních údajů třeba že z důvodu námitky a žádost o vymazání. Jen nevím, jestli to není chráněné zákonem, že to v těch registrech musí být a zdá se mi že jsou povinni zpracované údaje uschovat na 5 let. Tak si nejsem moc jistý. Nevíte prosím, u koho bych měl největší šanci o konsolidaci prosím? Vážně už jsem v situaci že nevím co mám dělat. Jeden z dalších důvodů proč jsem se to situace v které jsem se dostal je že jsem býval gambler. Hrál jsem automaty a to hodně a ve velkých částkách o tom chci jednou taky veřejné mluvit třeba na středních školách. Je to těžké mít pouze 20 let a mít za sebou gamblerství a být v kolotoči půjček a mít velké dluhy. Nejspíš mi asi nebudete mít jak pomoct, ale i tak vám děkuji a ještě jednou promiňte, že jsem vás otravoval mou situaci a žádal o pomoc. Děkuji a přeji hezký den .

Dobrý den,

Vaše situace má pouze 2 možná řešení:

1) Zatnout zuby, snížit výdaje na minimum (žít "o chlebu a vodě"), zvýšit své příjmy směnami navíc či brigádou a splácet dluhy jak jen to půjde.

2) Požádat o osobní bankrot - žít 5 let pouze s nezabavitelným minimem, které ve Vašem případě činí 11 121 Kč. Po té Vám budou případné zbylé dluhy prominuty a dostanete šanci začít znovu.

Peníze Vám nikdo nepůjčí, neboť jste předlužen a máte mnoho negativních záznamů v registrech.