Jaké jsou práva a povinnosti při zdědění půlky nemovitosti, když druhý vlastník je v insolvenci?

Dobrý den, chci se zeptat, se sestrou jsme zdědili napůl barák po mamince, kde žije tatínek. Sestra je v invalidnim důchodu a je v insolvenci. Co mohu očekávat jako majitel půlky nemovitosti? Insolvence má mnohem nižší cenu než půlka nemovitosti. Mohou ji insolvenční věřitelé chtít prodat nebo mohou mi nabídnout odkup? Pokud bude sestra splácet, co bude s částí nemovitosti? Zbývají ji 2 roky. Bude muset doplatit celou část, když má část nemovitosti ve výši finanční částce nebo se na ni vztahuje tzv odpustek po těch dvou letech? Děkuji

Dobrý den,

bude-li sestra v insolvenci úspěšně oddlužena (v rámci osobního bankrotu/5 let splatí min. 30% přihlášených pohledávek a soud ostatní dluhy promine), již nic dalšího platit nebude (zbylé dluhy ji budou prominuty).

O sestřině polovině nemovitosti rozhodne ins. správce. Těžko odhadovat, bude-li chtít nemovitosti prodat či nikoliv. Půjde-li nemovitost do dražby, určitě budete mít možnost se dražby zúčastnit a nemovitost koupit. Vaší poloviny se případný prodej samozřejmě týkat nebude, ale jak sama tušíte, vlastnit nemovitost na půl s cizí osobou není to pravé ořechové (lepší by v takovém případě bylo nemovitost vykoupit).