Může mi osoba blízká snížit smlouvu o důchodu při oddlužení?

Dobrý den, v červnu 2017 jsem podala návrh na oddlužení. Schválen byl v lednu 2018. Při podání návrhu jsem byla na rodičovské a mám uzavřenou smlouvu o důchodu s osobou blízkou. Osoba blízká mi chce smlouvu o důchodu snížit. Kvůli zdražování, že už na to nemá finance. Mám aktuálně zaplaceno 32% a do konce zbývá 6 měsíců. V mé profesi nejsou tak velké příjmy, aby mi měli co strhávat. Tak jediný příjem je smlouva o důchodu. Je na 5 000 Kč a chce mi ji snížit na 1 500 Kč. Může mi smlouvu vypovědět a takto ji snížit? Nebudu z toho mít problém, aby mě oddlužili za těch 6 měsíců? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podmínkou pro úspěšné oddlužení je během 5 let splatit min. 30% přihlášených pohledávek, což již máte splněno. I s menšími splátkami (1 500 Kč) byste tak měla být za 6 měsíců oddlužena. Dárce může svůj dar kdykoliv snížit nebo i zcela odvolat.