Jaká je minimální splátka insolvence pro manželský pár v situaci s pracovní neschopností a končící rodičovskou?

Dobrý den, máme s manželkou společnou insolvenci. Jsem hospitalizovaný a budu 4 měsíce v pracovní neschopnosti. Manželce končí rodičovská. Vzhledem ke školce sehnala jen brigádu a na insolvenci se jí tak jako z rodičovské prozatím nebude nic strhávat. Mně z nemocenské cca 5 tisíc Kč půjde na insolvenci. Ze splátky insolvence se platí ještě 2 500 Kč alimenty. Kolik je tedy minimální splátka insolvence pro nás? (vychází mi necelých 6 000 Kč). Stačí případně tedy ty 4 měsíce doplatit vždy 1 000 Kč a bude vše bez problémů? Děkuji

Dobrý den,

kdy jste požádali o insolvenci? U osobních bankrotů zahájených po 6/2019 stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč, resp. při společném oddlužení manželů min. 3 300 Kč. U dříve zahájených insolvencí je třeba splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek. V případě těžkostí (úraz, nemoc, atd.) je možné požádat o přerušení inslovence až na 12 měsíců.