Jaký je dopad insolvence na dům, který rodiče splácejí hypotékou?

Dobrý den, rodiče mi darovali půlku domu. Dům mají na hypotéku, která je napsána na ně. Před rokem jsem jim dům darovala zpátky. S manželem máme dluhy a chtěli bychom do insolvence. Dluhy jsou milion. Nebude problém jít společně do insolvence, nepřijedou rodiče o dům, který splácejí? Nebo raději má jít manžel do insolvence sám? Děkuji

Dobrý den,

manželé vstupují do insolvence společně, neboť za všechny závazky ruční společně a nerozlučně (pokud by manžel vstoupil do insolvence sám, exekutor by jeho dluhy vymáhal po Vás). Nemůžete se nejprve zbavit majetku a následně vstoupit do insolvence. Takovéto účelové převody majetku lze stornovat zpětně až 3 roky.