Co se stane s dědictvím a insolvencí, pokud se část domu prodá za stejnou částku jako je výše insolvence?

Dobrý den, mohl bych se zeptat ohledně dědictví a insolvence? Já zdědil část domu (odhadní hodnota mé části 700 tis. Kč) po otci, ale i jeho dluhy ve výši 250 tis. Já sám jsem v insolvenci a zbývá mi asi ještě taky 250 tis. Co se stane s mým dluhem po otci nebo s mou insolvencí, když se ta moje část domu prodá třeba zrovna za těch 250 tis. Kč? Vše má v rukou ins. správce. Jen z povídek od známých jsem se doslechl, že z toho prodeje se jistě první zaplatí má insolvence a zbytek dluhů po otci případně zmizí, pokud se ta část prodá za oněch 250 tis, které stačí na vyplacení té mé insolvence. Co by případně bylo s dalšími dluhy po otci, když by se později nějaký věřitel přihlásil? Tedy pokud by se z toho prodeje vyplatila jen má insolvence? Děkuji.

Dobrý den,

dědictví lze přijmout nebo odmítnout pouze jako celek. Pokud dědictví přijmete, pak se váš dluh navýší o otcovy závazky ve výši 250 000 Kč, které budete muset uhradit (nelze je prominout po úspěšném ukončení insolvence, neboť tento dluh by Vám vznikl v průběhu osobního bankrotu a insolvence řeší jen dluhy vzniklé před vyhlášením bankrotu). Pro Vás tak má smysl dědictví přijmout jen pokud si myslíte, že se dům prodá za více než 250 000 Kč (jinak byste si příliš nepomohl).