Insolvenční správce a pojistka partnera - jak to souvisí?

Životní pojištění od expertů
26.12.2021 Pojištění

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v insolvenci a partner si mne chce přidat do své pojistky. Mohl by si insolvenční správce pak nárokovat i jeho pojistku, i když nejsme svoji? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

co přesně myslíte přidáním do partnerovy pojistky? Budete v partnerově pojistce figurovat jako obmyšlená osoba (která dostane pojistné plnění v případě partnerova úmrtí např. u životního pojištění) nebo Vás chce v rámci své pojistné smlouvy pojistit? Majetek partnera vaši věřitelé postihnout nemohou.