Insolvence jako ochrana před exekucí: Co to znamená a jaké jsou možnosti během procesu?

Dobrý den, syn je v insolvenci kvůli dluhům z hraní. Zařídil jsem mu insolvenci, aby nám do baraku nepřišla exekuce. Doufal jsem, že když bude mít insolvenci, tak nemůže ani hrát, je to pravda? Ted se podal návrh a bude to pět měsíců asi trvat a říkal mi, že bude teď pět měsíců žít jakoby neměl dluhy vůbec a nepřijde snad ani exekuce. Nebo se mu nebudou načítat úroky a muže si s účtem i se sázkami dělat zatím co chce, je to pravda? A jak dál, až mu to schválí? Děkuji

Dobrý den,

osobní bankrot je šance pro dlužníky, jak se zbavit jinak neřešitelných dluhů. Nemělo by to být chápáno tak, že teď podám žádost o oddlužení, stopl jsem výkon exekucí a mohu si nadále žít jako by se nechumelilo. To by se synovi hrubě nevyplatilo. V insolvenci na sebe nesmí syn brát další závazky (nesmí dělat další dluhy), jinak by mu ins. řízení bylo ukončeno. Je určitě hezké, že chcete synovi pomoci. Pokud ale nebude chtít on sám změnit své chování, nic s tím nezmůžete.