Jak ukončit insolvenci a zažádat o nový osobní bankrot dle nových pravidel platných od roku 6/2019?

Dobrý den, od roku 2017 jsem v insolvenci. Protože mohu s nemocí pracovat jen na poloviční úvazek, zaručil se syn darovací smlouvou, abych mohla splácet předepsanou částku. Vzhledem k tomu, že syn pracoval ve Švýcarsku, kde kvůli koronavirové epidemii přišel o práci barmana, nemůže mi již pomáhat se splácením. Chtěla bych zažádat o ukončení insolvence a zažádat si o nový osobní bankrot dle nových pravidel platných od roku 6/2019. U staré insolvence musím splatit 30% závazků, zbývá mi zaplatit 10%. Prosím za radu, jak mám pokračovat. Děkuji.

Dobrý den,

požádejte o ukončení současné insolvence a následně o nové oddlužení. Vše bude probíhat podobně jak tomu bylo u vaší nynější insolvence (bude třeba vypracovat žádost o oddlužení, věřitelé následně přihlásí pohledávky, správce je přezkoumá a začnete splácet).