Jak požádat o zkrácení lhůty insolvence pro účely půjčky na nové auto?

Nejlevnější půjčka od Zonky
2.3.2020 Půjčka

Dobry den, ve řijnu 2018 jsem podala žádost o insolveci, v prosinci mi byla schválena, v lednu 2019 jsem ji vyplatila v plném rozsahu. V pohledávkach nebyla žádná půjčka, v jistinách 60 000 Kč. Jsem invalidní důchodce (nyní II. st trvale, poúraz.stav) s příjmy z podnikáni v ČR a v Rakousku. Dotaz: Lze požádat soud o zkrácení lhůty 4 až 5let z důvodu pro poskytnutí půjčky na nové auto (to bych potřebovala)? Mohu se odvolat na nový ins. zákon z roku 2019? Ktetý by byl pro mne pro lhůtu 3 let výhodnější? Děkuji.

Dobrý den,

tato lhůta nemá s justicí nic společného, soud nerozhoduje o tom, jestli půjčku získáte či nikoliv. Vaše pozitivní i negativní úvěrová historie (včetně exekucí a insolvencí) je zaznamenávána do rejstříku dlužníků a nikdo obvykle není ochoten půjčit klientům s negativními záznamy mladšími 4-5 let. Vy osobně byste půjčila své peníze někomu, kdo právě prošel osobním bankrotem?