Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13776, Daňový přeplatek v insolvenci

Daňový přeplatek v insolvenci, Daně

LP

Dobrý den, chci poprosit o radu. Bylo mi vráceno na daních za manžela ve výplatě tento měsíc. Jsme v insolvenci a tak nevím, zdali musím tento přeplatek poslat insolvenčnímu správci a jestli celou částku nebo jen část. A jestli vůbec. Mám kontaktovat ins. správce? Moc děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

daňový přeplatek je mimořádným příjmem, který je třeba ohlásit ins. správci. Pravděpodobně Vám zůstane menší část (s ohledem na ostatní příjmy a počet vyživovaných osob) a zbytek bude použit na umoření vašich dluhů.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

IW

#15345, Výběr peněz od brokera, Podvod, 16.9.2021

Dobry den, zadala jsem brokera o zastaveni uctu a vybrani penez z tohoto uctu, ale broker neodpovida. Nevim na koho se mam obratit, aby mi s timto problemem pomohl. Kazdy den mi ubyvaji na uctu penize. Dekuji za pomoc.

Dobrý den, o jakého brokera se jedná? Nejedná se o podvod? Pokud jste své peníze svěřila neznámému cizinci, který Vás kontaktoval přes email, sociální sítě či telefonicky a slíbil Vám pohádkové investice, jedná se o podvod.

M

#15344, Přivýdělek při registraci na úřadu práce, Osobní a rodinné finance, 16.9.2021

Dobry den , chci se zeptat, jestli při podpoře v nezaměstnanosti je možné mít brigádu.

Dobrý den, ano, coby registrovaná osoba na úřadu práce pobírající podporu v nezaměstnanosti si můžete měsíčně v rámci tzv. nekolidujícího zaměstnání přivydělat až 7 600 Kč hrubého.

SHB

#15343, Zneužití kopie OP, Podvod, 15.9.2021

Pokračování dotazu č. 15335: Dobrý den, mám si tedy vyměnit kartu a udělat novou občanku? Děkuji

Dobrý den, podvodníkům do hlavy nevidíte a nemůžete tušit, proč a k čemu žádali kopie vašich dokladů (možná jim šlo jen o peníze, které z Vás již vytáhli, možná plánují i zneužití dokladů). Máte-li pocit, že cílem podvodníků je zneužití kopii OP, raději si nechte vydat nový doklad totožnosti. Přední strana kreditní karty s neúplným číslem zneužitelná není.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR