Jak insolvence ovlivní schvalování úvěru, pokud ho žádá pouze manžel?

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.5.2020 Půjčka

Dobrý den, v srpnu jsem se vdala a v listopadu jsem doplatila insolvenci a skončila mi. Manžel teď žádá o úvěr a jelikož jsme manželé, musím podepsat, že s tím souhlasím a informace o mně kde pracuji a výpis z účtu. Úvěr bude vedený pouze na něj. Může nějak při schvalování ohrozit to, že jsem měla insolvenci, i když já o úvěr nežádám a jsem jen manželka? Moc děkuji.

Dobrý den,

pokud byste podepisovala pouze souhlas s půjčkou, banka by nežádala informace od vašeho zaměstnavatele a nemusela byste dokládat výpis z účtu. Spíše se zdá, že úvěrová smlouva bude psaná na vás oba, což bohužel nebude možné, neboť banky klientům po úspěšném ukončení insolvence nepůjčují ještě dalších 3-5 let.