Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14812, Kolik mi bude zůstávat v insolvenci?

Insolvence při ID 3. stupně a příjmu: Jaké jsou možnosti a výše splátky?

Dobrý den, uvažuji o insolvenci. Pobírám ID 3. stupně a zároveň pracuji. Mám 7 spořebitelských úvěrů, většinou nebankovních. Splácím je už dlouho, ale u některých hradím v podstatě jen úroky a jistina neubývá. Už to nezvládám měsíčně splácet, je to dohromady cca 22 tisíc. Jak to je, jestliže je ID 3. stupně a mám výdělek? Mohu žádat o variantu 3 roky a splátku 2 200 Kč nebo budu vzhledem k dalšímu příjmu splácet víc? Moc děkuji za odpověď!

Dobrý den,

invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život žádat o kratší oddlužení na 3 roky. Výše srážek závisí na výši příjmu a počtu vyživovaných osob (manžel, děti). Pro úspěšné oddlužení je třeba měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Např. s příjmem 20 000 Kč a bez vyživovaných osob by Vám zůstávalo 11 916 Kč. Splácíte vždy maximum možného (v předchozím příkladu např. 8 084 Kč, nikoliv pouhé minimum 2 200 Kč).