Jaké jsou šance na splátkový plán při insolvenci? Zbude mi dost na život?

Dobrý den, zvažuji insolvenci, mám dluhy ve výši cca 250 000 Kč, v současné době mi z výplaty 27 000-28 000 Kč strhávají cca 5 000 až 6 000 korun na exekuce. Chci je zeptat, jaká je šance domluvit se na splátkách při insolvenci? Podle kalkulačky by mi z výplaty strhávali cca 17 000 Kč, jenže pro člověka žijícího v Praze je příjem 11 000 Kč likvidační, když jenom na nájmu platím 9 000 Kč. Pak je tu lítačka a zbude mi 1 450 Kč na měsíc. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

šance na fixní splátku není nikterak velká (musíte o to požádat předem v žádosti o oddlužení, vyjádří se k tomu věřitelé - kteří budou proti, a soud následně rozhodne). Jinak i v Praze je možné vyžít z 11 000 Kč. Nechte se zaměstnat u Dopravního podniku, dotované ubytování na zaměstnanecké ubytovně budete mít za 2 000 Kč a lítačku zdarma.