Jak se počítá insolvence pro OSVČ s nepravidelným příjmem?

Dobrý den, měl bych prosím vás dotaz ohledně insolvence. Př.: OSVČ má nepravidelný příjem, jednou píše objednávku na akci třeba za 150 000 Kč, za další 2 měsíce třeba na 200 000 Kč atd. Pokud mu soud vyměřil měsíční částku placení třeba 20 000 Kč - když osobě chodí nepravidelně tento velký obnos peněz a bude platit tuto určenou částku od soudu pravidelně a včas, může se zbytkem peněz manipulant jak chce? Co by se stalo, pokud by na úctě určenou částkou neměl a v čas by neplatil? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

OSVČ musí na rozdíl od zaměstnanců vše lépe plánovat a hospodařit s penězi s ohledem na nepravidelné příjmy a delší horizont. S takto velkými příjmy si musíte dávat část peněz stranou na horší časy, abyste pokryl své výdaje (včetně splátek insolvence) každý měsíc. Neplacení splátek by bylo důvodem pro ukončení insolvence.