Insolvenční správce a dělení majetku: Co můžete očekávat v případě společného úvěru a rozvodu?

Dobrý den, bývalý manžel je v insolvenci. Má tam zahrnuté veškeré své úvěry včetně jednoho, který jsme měli jako manželé společný. Po odsouhlasení insolvence podal na soud návrh, aby mu polovinu úvěru, který jsem měli společný za dob manželství, ponížil a "přiklepl" mi, ale vzhledem k pozdnímu podání návrhu soud toto zamítl. Momentálně jsem v situaci, kdy mám dostat nějaký nemovitý majetek a nejsem si úplně jistá, jak se k tomu postaví jeho insolvenční správce. Předem děkuji a informaci.

Dobrý den,

insolvence bývalého manžela se Vás nikterak nedotýká. Spíše by Vás mohl ohrozit úvěr, který jste si brali společně. Byť je tento úvěr přihlášen v manželově insolvenci, stále za něj ručíte a banka by po Vás mohla tento dluh vymáhat.