Kolik peněz mi zůstane při insolvenci a rodičáku, když mám darovací smlouvu na 2 600 Kč?

Dobrý den, jsem v insolvenci a od února a nastupuji na rodičák (10 000 Kč). Mám jedno dítě (6 měsíců). Kolik mi budou nechávat peněz,  když mi mamka napsala darovací smlouvu na 2 600 Kč? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z celkového příjmu 12 600 Kč by Vám s jednou vyživovanou osobou (1 dítě, bez manžela) mělo zůstávat 11 198 Kč. Neplnila byste tak podmínky insolvence - je třeba splácet min. 2 200 Kč měsíčně. Doporučuji se na řešení domluvit s ins. správcem (např. navýšení darovací smlouvy).