Jak se vypořádat se zhoršujícím se zdravotním stavem a jeho dopadem na insolvenci a exekuce?

Dobrý den, měl bych dotaz. Jsem invalidní důchodce 1. stupně, pravděpodobně bude stupeň invalidity zvýšen kvůli zhoršujícímu zdravotnímu stavu. Můj dosavadní důchod činí 5 638 Kč, mám 2 děti a pozastavenou insolvenci do konce září. Můj zdravotní stav se rapidně zhoršuje, mám artritidu spojenou s lymskou boroliózou a silikózu plic. Pravdepodobně stupeň invalidity bude zvýšen až ke konci listopadu. Kvůli zhoršujícímu zdravotnímu stavu nemohu nastoupit ani do chráněných dílen a tak nemám od října na insolvenční splátky. Nevím si vůbec rady co mám dělat. Mám strach, že mi insolvenci zruší a začnou znovu exekuce. Mám nějakou možnost, jak předejít těmto komplikacím? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s tímto bohužel mnoho nenaděláte. Jednou za insolvenci lze žádat přerušení osobního bankrotu až na 12 měsíců. Této možnosti jste však již využil. Žádné další úlevy možné nejsou - nebude-li plnit podmínky oddlužení, bude Vám insolvence ukončena.