Jak rodina může pomoci při insolvenci? Možnost změny splátek a výpomoci od blízkých

Dobry den, chybi mi poslednich 19 mesicu v insolvenci. Tudiz spadam pod tu horsi novelu zákona. V brzke dobe budu doma (malo zakazek) asi na 60% mzdy (je to prosim z prumeru hrube, ciste mzdy a nebo jen ze základu?) Nechci prerusit insolvenci a ptam se, zda je mozne, ze by mi rodina mesicne pomahala a já bych vzdy doplatil potrebnou mesicni splatku, kterou mam davat plus alimenty. Pokud me dojde nekdy mensi vyplata, tak musim asi volat spravci o zmene platu. Nerad bych to prerusil kdyby byla moznost ze mi rodina pomuze. A asi by se musel nejak delat nejaky formular o novych splatkach skrz tech 60% v praci. Dekuji za info

Dobrý den,

výše srážek v insolvenci není fixní a vždy závisí na aktuální výši čisté mzdy. S poklesem příjmu na 60% se tak automaticky sníží i insolvenční srážky. O tomto snížení příjmu nemusíte správce informovat (redukci provede mzdová účtárna zaměstnavatele), ale je stále nutné splnit podmínky osobního bankrotu (splatit během 5 let min. 30% dluhů). Rodina Vám samozřejmě pomáhat ve splácení může, ale pokud i s redukovaným platem zvládnete splatit 30% dluhů, není k tomu důvod.