Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22690, Když dostanu v insolvenci dědictví

Když dostanu v insolvenci dědictví, Exekuce a insolvence

Dobrý den, insolvenci na 5let řádně splácím od 05/2020. Jaký prosím bude postup, pokud nastane dědické řízení a nemovitost, nebo její % část, bude psaná na mne. Moc děkuji

Dobrý den,

bude záležet na mnoha detailech (kolik celkem zbývá doplatit na všech přihlášených pohledávkách, jaké jsou vaše příjmy a srážky ze mzdy, jaká je očekávaná míra uspokojení přihlášených pohledávek za 5 let). Nemovitost (nebo její část) může ale nemusí být zpeněžena a výtěžek použit na umoření vašich dluhů.