Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16084, Mohu si požádat znovu o insolvenci?

Mohu si požádat znovu o insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, je mi 21 let a mám 6 exekucí. Prosím vás, měl bych na vás menší dotaz. Když jsem měl insolvenci a zrušili mi ji kvůli ztrátě zaměstnání, nemohl jsem práci najít přes půl roku, začla ta korona a upřímně jsem se na všechno vykašlal, ale teď už jsem zaměstnaný, mám zatím 5 výplatnic. Po jaké době si můžu zas zažádat o oddlužení? Už mě ti exekutoři dohání na samé dno, do práce jezdí, všude mě hledají a já už nevím co mám dělat. Jsem kvůli tomu teď z baráku pryč a přbývám kde můžu. Děkuju strašně moc za vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám byla insolvence ukončena pro nedostatečné příjmy a nikoliv pro nepoctivý záměr, můžete si o nové oddlužení zažádat kdykoliv. Pokud byste znovu ztratil práci, určitě se Vám povede obratem sehnat novou. Již několik let máme nulovou nezaměstnanost a v mnoha oborech chybí desítky tisíc lidí. Na tom nic nezměnil ani koronavirus, během kterého rostla poptávka např. po řidičích. Jen to jen o vůli a ochotě případně slevit ze svých požadavků a vzít místo i v jiném než vysněném oboru.