Jak založit nový účet po povolení oddlužení a vyhnout se blokaci ze strany exekutora?

Pokračování dotazu č. 9742: Děkuji za odpověď. Mně říkal sepisoval návrhu, který to posílal na soud, že si mohu po povolení oddlužení založit nový účet a ten mi již exekutor nezablokuje. Tak teď nevím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přestože si exekutor blokací účtu v insolvenci nijak nepomůže (Vám akorát ztíží život, ale peníze z účtu strhnout nemůže a po úspěšně ukončené insolvenci musí účet odblokovat), v praxi k tomu bohužel občas dochází.