Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23049,Insolvence, invalidní důchod a prominutí dluhů

Insolvence, invalidní důchod a prominutí dluhů, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem invalidní důchodce 1. stupně a od roku 2020 splácím insolvenci. Měl jsem zaměstnání a splácel jsem nějakou dobu 8 000 Kč (můj celkový dluh je 390 000 Kč). Po roce 2022 jsem takřka bez práce a nyní je splátka 2 200 Kč a insolvence mi byla prodloužena na 5 let. Bude mi zbytek dluhů odpuštěn? Děkuji za odpověď. Výše mého důchodu je 11 696 Kč

Dobrý den,

pokud jste žádost o insolvenci podal před 6/2019, je nutné pro odpuštění dluhů splatit min. 30% přihlášených pohledávek. U později podaných žádostí stačí splácet měsíčně min. 2 200 Kč a projevit snahu.