Dluhy na vyživném, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, byl jsem v insolvenčním řízení, které bylo řádně ukončeno v létě 2016. Insolvenčnímu správci jsem tehdy poskytl výtěžek z prodeje bytu, z mé ideální poloviny. Bývalá přítelkyně u které jsem měl dluh na výživném se do insolvenčního řízení nepřihlásila, byť o něm věděla. Nyní již po řádném ukončení insolvence podala exekuci na dlužné výživné. Kdyby se přihlásila insolvenčnímu správci se svým dluhem, přednostně by jí ho vyplatil. Ona čekala na konec insolvence a podala exekuci. Nyní, když jsem se stal dobrovolně bezdomovcem, protože jsem chtěl svoji situaci vyřešit, musím čelit exekuci na svůj plat. Vím, že jsem se do svých problémů dostal sám svoji hloupostí, ale přijde mi podivné, že pokud jsem se rozhodl je vyřešit, může probíhat nová exekuce. Nemám nic, jenom staronový dluh 70 000 Kč. Prosím o radu, jestli je možné nějak tuto situaci ještě řešit. Děkuji

Dobrý den,

dluhy vzniklé před vstupem do insolvence (2011?) řádně uvedené v žádosti o oddlužení jsou po úspěšně ukončené insolvenci prominuty a nelze je dále vymáhat. Naopak ostatní dluhy vymáhat lze (neuvedené v žádosti o oddlužení či vzniklé po datu vstupu do insolvence). K dluhům na výživném bych si dovolil přidat svůj osobní názor, že je osobní ctí každého muže dostát svým závazkům (ať už legislativa říká cokoliv) týkajících se dětí. Když si pořídím dítě, je mojí primární povinností ho živit, dokud samo nezíská schopnost živit se. Přijde mi nefér přenášet tuto povinnost pouze na jednoho z rodičů či daňové poplatníky.