Jak ovlivní insolvence majetek a plat bývalého manžela po rozvodu?

Dobry den, chtela bych se zeptat, jak to je v tomto pripade, kdyz se rodice rozvedli v 9/2021. Prepis na katastru probehl do konce roku 2021. Meli ve vlastnictvi dum. Matka se domu zrekla s tim, ze si doplati hypoteku manzel sam. Majetkove vyrovnani probehlo. Avsak matka mela dluhy, o kterych otec za dobu manzelstvi nevedel. Pokud si ted matka pozada o insolvenci, bude v tom zahrnut i majetek popr. plat byvaleho manzela/otce? Dekuji za radu.

Dobrý den,

pokud by si matka nyní zažádala o insolvenci, nebude nikterak postihnut majetek ani plat otce, neboť jsou oba rozvedeni a byla zrušeno SJM a společné ručení za závazky. Ve výjimečných případech (účelové odklánění majetku před věřiteli) lze stornovat převod nemovitosti až 3 roky zpětně, což by ale neměl být případ rozvodu.