Jak se bránit proti nezákonným srážkám důchodu a co dělat, když se cítíte bezmocní?

Pokračování dotazu č. 16993: Dobrý den, vím, že ČSSZ tím, že mi nadále provádí srážky z důchodu i po ukončení srážek insolvenčním správcem, jedná nezákonně, ale jsem naprosto bezmocná. Radíte právní cestu? Ale jak? Podat na ně nějakou žalobu u soudu? Zatím jsem poslala stížnost na MPSV, podnět kanceláři Ombudsmana, ale to je všechno na dlouhé měsíce než to bude vyřízeno. Mám se teda obrátit na soud?

Dobrý den,

přijde na to, jak moc to chcete řešit. Ani soud nebude pravděpodobně rychlejší než stížnost k MPSV či k ombudsmanovi. Já osobně bych 3 724 Kč měsíčně neřešil a vyčkal na ukončení insolvence a navrácení přeplatku ze strany ČSSZ. Pokud to řešit chcete a nemáte-li právní povědomí, musela byste si najít právníka, který by Vám za úplatu se vším pomohl.