Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #21734, Hypotéka po insolvenci - bonita

Hypotéka po insolvenci - bonita, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky a úvěru po insolvenci. Známá dostala po 2 a něco letech po insolvenci hypotéku v Moneta Money Bank. A já mám rok po insolvenci, jsem pracující, mám 10 let účet taky v Moneta Money Bank, kam chodí příjem. Mám také větší příjem než výdaje na účtu. A chtěl bych si co nejlépe a co nejrychleji zlepšit úvěru schopnost kvůli hypotéce. Máme našetřeno zhruba 20% na nemovitost. Dostal jsem nápad vzít si malý úvěr u Monety a až ho doplatím, udělat si kreditku, pár měsíců vždy splatit v bezúročném období. A chtěl bych se zeptat, jaké banky mají nejmírnější schvalovací proces. Mám záznam jen v Solusu a v ins. rejstříku. V NRKI  a BRKI ne. A případně - jde požádat soud, aby byl záznam v ins. rejstříku smazán když obhájím, že mám našetřeno a chtěl bych vlastní bydlení? Děkuji

Dobrý den,

o dřívější vymazání záznamu z ins. rejstříku žádat nelze. O půjčku nyní nežádejte, vaše žádost by byla pouhý rok po insolvenci zamítnuta, což by Vám bonitu zhoršilo (do registrů se ukládají i záznamy o zamítnutých půjčkách). Historie kreditní karty Vám taktéž spíše nepomůže a aktivní kreditní karta v době žádosti o hypotéku by vaši bonitu snížila (počítá se i nečerpaný ale schválený úvěrový rámec). Vámi navrhovaný postup by Vám velmi pomohl v US, ale v Čechách a ve vaší situaci byste si nepomohl. Vyčkejte ještě min. 1 rok a následně prosím kontaktujte naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.